Shperthim i fuqishem ne Itali

0
105

 

Një shpër thim i fuqishëm ka ndodhur në vullkanin Etna, në Itali, në orën 17:09 të kësaj pasdite.

Aktiviteti shpërthyes që po vazhdon për javë të tëra nga krateri në jug-lindje është intensifikuar papritmas në një shpë rthim llave të dh uns hme.

Incidenti lëshoi ​​një re të madhe hiri të zhvendosur nga era në jug-lindje.

Shpërthime të forta dhe të shpeshta janë dëgjuar në të gjithë zonën e Etna për orë të tëra.

Këto janë sinjale akustike që nuk janë tërmete, por varen nga shpejtësia e gjatë shpërthimit të llavës.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here