KORCE

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin e Korçës.

Një 23-vjeçar është pla g o sur me ar më zja rri në Korçë, pas një ko n flikti të çastit.

Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur në lagjen lagjen nr.14, Korçë, pas një ko nf likti të çastit, një 17-vjeçar ka që lluar me ar m ë zj a rri 23-vjeçarin me iniciale K. L.

Policia ka shpallur në kërkim autorin, i cili u largua nga vendngjarja.

“Më datë 28.04.2021, rreth orës 10:55, në lagjen nr.14, Korçë, pas një konflikti të çastit, shtetasi Th. Th., rreth 17 vjeç, banues në Korçë, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri në këmbë, shtetasin K. L., rreth 23 vjeç, i cili u dërgua në Spitalin e Korçës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana e Policisë po kryhen veprimet proceduriale dhe po punohet për kapjen e autorit të dyshuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

.
Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here