Categories: Uncategorized

Çfarë po ndodh në Korçë? Renea “blindon” daljet e qytetit

KORCE

Tre postoblloqe policie janë duke monitoruar aksin rrugor nga Kapshtica deri në Qafë Thanë.

Postblloqet  janë vendosur në kryqëzimin e fshatit Cangonj në Devoll, Çiflig në Korçë si dhe në dalje të Pogradecit.

Krahas forcave të policisë së rendit, Policisë kriminale dhe të Qarkullimit rrugor, ne pikat e kontrollit ka edhe forca të Reneas të cilat kontrollojnë çdo mjet që qarkullon nga Kapshtica deri në Qafë Thanë e anasjelltas.

Qëllimi i blindimit të këtij aksi sipas burimeve të siguruara është bërë për kapjen e personave në kërkim, si dhe për të kontrolluar më mirë lëvizjen e paligjshme të shtetasve që vijnë nga vendet në konflikt, kjo pasi kohët e fundit janë shtuar së tepërmi rastet e trafikimit të tyre drejt vendeve të BE.

Vetëm dhjetë ditët e fundit janë kapur nga ana e policisë më shumë se 10 persona përfshi edhe një sirianë të cilët kryenin transportimin e tyre nga Devolli në drejtim të kryeqytetit kundrejt shumave që varionin nga 400 deri në 1000 euro.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago