Ç’po bëhet kështu? E çon fëmijën në shkollë, por…shkojnë urgjent në Polici, Drejtori i Shkollës e kishte…ua ska.ndal –

Drejtori i Shkollës në Suharekë është denoncuar nga një i mitur pasi dyshohet të ketë rrahur këtë të fundit.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se pas intervistimit, palët janë liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

“Suharekë 01.06.2021 – 11:10. Viktima mashkull kosovar nxënës (i mitur), ka informuar se është keqtrajtuar fizikisht nga drejtori i shkollës i dyshuari mashkull kosovar. Sipas viktimës ngjarja ka ndodhur në objektin e shkollës. Viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe është liruar. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport./Gazeta Express

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *