Ç’po ndodh? Mori v.aksinën, pas pak shtrohet urgjent në spital

0
14
Princi Filip i Mbretërisë së Bashkuar, është transportuar me urgjencë në spitalin King Edward VII në Londër si një masë parandaluese nën këshillën e mjekut të tij, pasi u përkeqësua, sipas një burimi nga Buckingham Palace.

Në një deklaratë, Pallati Buckingham tha: ‘Lartmadhëria e Tij Mbretërore Duka i Edinburgut u pranua në spitalin King Edward VII në Londër, të martën në mbrëmje.

Pranimi i Dukës është një masë paraprake, sipas këshillës së Mjekut të Lartësisë së Tij Mbretërore, pasi nuk u ndje mirë. Duka pritet të qëndrojë në spital për disa ditë vëzhgimi dhe pushimi.’

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Princi Filip i Mbretërisë së Bashkuar, këtë vit feston 100 vjetorin e tij, ai së bashku me mretëreshën Elizabeth kanë marrë dozën e parë të vaksinës deri më tani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here