RENEA, FNSH dhe policia lokale kanë blinduar natën e sotme Velipojën dhe të gjithë veriun në kërkim të personave të përfshirë në ngjarjen që u mori jetën 4 personave për shezlongët.

Në vendin e ngjarjes mbërriti rreth orës 02:00 drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Ardi Veliu, ndërsa drejtuesi i qarkut Shkodër Niko Brahimaj interesit të gazetarëve iu përgjigj “kërkoj mirëkuptimin tuaj për momentin”.

Si ndodhi ngjarja?

Paraprakisht mësohet se Kujtim Ferracaku, pronar i restorant “Fantazia” u konfliktua me pronarët e hotel “Gocaj” për shezlonët në plazh.

Humbën jetën 4 persona, mes tyre Kujtim Ferracaku dhe u plagosën dy të tjerë, mes të cilëve edhe vëllai i Kujtim Ferracakut.

Ngjarja e rëndë në Velipojë, detajet e para

Kush është Kujtim Ferracaku

Pamje nga vendi i ngjarjes: Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here