Dalin detajet/ Ja përse ja mori jetën babait të saj 18-vjeçarja shqiptare, arsyeja do u prek shpirtin

0
39

This post has already been read 28 times!

Rrethanat e vr asjes së shqiptarit 47 vjeçar nga Kosova M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar nga mis teri.

18 vjeçarja nga Kosova i merr jetën babait në Cyrih (FOTO) - Albanews

Ndërkohë, sot autoritetet kompetente kanë dhënë një version lidhur e rrjedhën e kr imit.

“Sipas gjendjes aktuale të het imeve, zyra e prok urorit publik supozon se vajza 18-vjeçare ka pl ago sur fat alisht babanë e saj me ar më gjatë një mosmarrëveshje familjare”. Kështu është shprehur prokurori publik të premten për mediat zvicerane, shkruan 20minuten.

Se si ndodhi mosmarrëveshja saktësisht dhe në cilat rrethana 18 vjeçarja ka shkrepur plu mbat tani për tani është objekt i het imeve të mëtejshme, transmeton albinfo.ch.

 

Siç është shkruar dje, pol icia e qytetit të Cyrihut ka njoftuar të enjten se pak para orës 7 të mëngjesit është raportuar një mosmarrëveshje e dhu nshme familjare në një apartament në Zurich-Wollishofen.

Kur arritën në vend të ngjarjes, shërbimet e urgj encës hasën në dy gra të pla gos ura, të dyja zvicerane, të moshës 18 dhe 50 vjeç, dhe një burrë të pla gosur rëndë. Personi 47 vjeçar me shtetësi zvicerane, i cili është me prejardhje kosovare, ka vde kur në apartament pavarësisht masave të menjëhershme të rianimacionit.

Dy të pla gosurat, nënë dhe bijë, janë dërguar në spital.

Kosovari tashmë i ndjerë ka drejtuar një biznes të makinave për 20 vjet, thotë një person i punësuar tek ai, transmeton albinfo.ch. : “Unë e njoh atë dhe familjen e tij për një kohë të gjatë”. Ai thotë se ngjarja e ka befasuar shumë: “Asnjëherë nuk ka pasur kon flikte mes tyre. Ata ishin njerëz paqësorë”.

Punonjësi është i shokuar . “Është tris htuese kjo që ka ndodhur”.

B. kishte ardhur në Zvicër nga Kosova në moshën 16 vjeçare. Së bashku me gruan e tij, kanë dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë, përcjell albinfo.ch. “Ata janë njerëz shumë të mirë. Djali është student dhe ka një firmë “.

Sipas punonjësit, edhe vajza do të studionte gjithashtu. Ndërsa gruaja mbante kontabilitetin në dyqanin e B.

Sipas Pol icisë së Qytetit të Cyrihut, prapavija dhe rrjedha e ngjarjeve janë ende të paqarta, transmeton albinfo.ch. Ato janë objekt i heti meve të vazhdueshme nga zyra e proku rorit publik, Instituti për Mjekësinë Ligjore dhe Policia Kantonale e Cyrihut. Specialistët e Institutit të Forenzikës janë thirrur për të siguruar provat.

Një zëdhënës i pol icisë së Cyrihut bën të ditur se dy të pla gosurat që janë dërguar në spital, janë në gjendje të rëndë.

“U zunë dhe vajza qëlloi për vdekje babanë”: Detaje nga vrasja e kosovarit në Zvicër

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here