Dalin pamjet nga aksidenti që ndodhi pak më parë, sa po dilte nga servisi kur…oh zot burrë e grua ishin brenda… –

Një ngjarje e rëndë ndodhi pak më parë në Berat në fhsatin Orizaj. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën, dhe nga përplasja e fortë 2 persona, burrë e grua kanë mbetur të plagosur.

Mjeti tip Benz,me targa AA 987 YJ, ka qenë duke dalë nga një servis makinash në momentin që është përplasur me mjetin tip Seat me targa TR 8536 M, që i përkiste një kompanie security. Si pasojë e përplasjes së mjeteve janë plagosur dy pasagjerët S.T dhe S. T, që ndodheshin duke udhëtuar në mjetin tip Benz,ndërkohë që dy drejtuesit e mjeteve: Xh.A dhe G.B nuk kanë pësuar lëndime.

Të plagosurit,  janë transportuar me ambulancë drejt Spitalit Rajonal Berat, ku ndodhen në kujdesin e mjekëve, pasi kanë marrë plagë dhe shembje në të gjithë trupin.

https://youtu.be/iIdj8d328vM

 

 

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *