Dalin rezultatet e para në Kosovë, ja kush renditet i pari

0
20

KQZ ka numëruar 168 mijë vota tashmë. Vetëvendosje po prin e para me 44.06% të votave. Ndërkohë e dyta është PDK me 18.66% të votave dhe e treta vjen LDK me 14.33% të votave, shkruan Express.

Aktualisht AAK ka 9% të votave. Kujtojmë se në zgjedhjet e fundit AAK kishte dalë 11.5%. Nisma aktualisht ka 2.85% të votave, pamjaftueshëm për ta kaluar pragun.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here