Danimarka ia ka dalë përballë Uellsit duke triumfuar dhe duke kaluar mështu e oara në çerekfinalet e “Euro 2020”. Kasper Dolberg ishte autori i golit të parë të shënuar në 45 minutat e para. Me fillimin e pjesës së dytë është sërish Dolberg i cili shënon edhe golin e dytë duke cuar shifrat e takimti në 2-0 në favor të danezëve.

Në mbyllje të takimit Mahle shënon golin tretë, për t’i lënë rradhën në fund Braituait në shtesë që të vulosë në 4-0. Danezët do të presin fituesin e ciftit Holandë-Ceki që zhvillohet ditën e nesërme në Baku të Azerbaixhanit, për të mësuar se me kë do të përballen më tej. Sakaq, sonte në orën 21:00 luhet ndeshja Itali-Austri.

/News31

.Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here