“Degjenerimi i konkurrentëve të Për’puthen”, Elgit Doda thithje Edi Ramës: Më ler dy ditë postin
Kryeministri Edi Rama gjatë fushatës, e pranoi se emisioni “Përputhen” ka fituar aq shumë famë se po konkurron edhe fjalimet e tij, madje bëri thirrje që kush nuk do ta shohë dhe ta dëgjojë, të ndërrojë kanal dhe të ndjekë “shoë”-n e njohur televiziv.

Disa prej konkurrentëve të “Përputhen” kanë fituar aq shumë “famë” saqë po bëhen edhe këngëtarë.

Midis tyre edhe Luljeta e Çimi i “Përputhen +40”, të cilët katër ditë më parë nxorën këngën “S’ta jap”, që u komentua shumë në media.

Këngëtari i njohur Elgit Doda reagoi ashpër ndaj prurjeve të reja në tregun muzikor, duke u shprehur se “degjenerimi ka kaluar kufijtë”. Ndërsa me ironi kërkoi kryeministrit Edi Rama, postin e tij “që të sistemojë nja dy gjëra”.

“Degjenerimi ka kaluar kufijtë. Edi Rama më lër nja dy ditë kryeministër sa të sistemoj nga dy gjëra,”– shkroi ai në postim në InstaStory.

.
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *