Del video kur atentatoret qe.llojne dhe ekze.kutojne kumbarin me bresheri ne shkoder

0
379

Mbrëmjen e kaluar Shkodra u trondit nga ekz.ekutimi i “Kumbarit”, Bardhok Pllanaj.Ndaj makinës me të cilën Pllanaj, po udhëtonte tip “Range Rover” u zbrazën 120 p.lumba, ndërkohë që vetëm një në kokë dhe zemër ishin fataln për të.

Pllanaj u ekzeuktua pranë banesës së tij në fshtatin “Dobraç” ku autorët i kishin ngritur pritë dhe pasi e kanë ndjekur për rreth 150 metra e kanë q.ëlluar.

Fokusi i tyre ka qenë shoferi, vetë Pllanaj në këtë rast pasi edhe kanë që.lluar në drejtim të tij deri sa ai ka humbur je.tën. Në video shihet momenti kur Pllanaj që.llohet me breshëri ar.me nga pas, teksa është duke lëvizur me makinën e tij tip ‘Range Rover” poshtë shtëpisë së tij. Autorët kanë që.lluar fillimisht në ecje dhe Pllanaj ka humbur kontrollin e mjetit si pasojë e të shtënave, duke u përplasur me një biznes anës rrugës. Më pas autorët i kanë dalë në pjesën anësore duke e që.lluar sërish dhe më pas kanë ikur.

Autorët kanë përdorur një mjet tip “Passat” me targa italiane të cilit i kanë vënë flakën pak metra nga vendi i krim.it. Ende nuk ka asnjë të dhënë apo indicie që mund të cojë në identifikimin e autorëve, të cilët dyshohet se ishin vra.sës me pagesë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here