Deputeti socialist jep lajmin e hidhur dhe poston mesazhin prekës për v.dekjen e…

0
20




Deputeti socialist i Vlores, Damian Gjiknuri ka shkruar disa fjale prekese per ndarjen nga jeta te Princit te Polifonise shqiptare, Lefter Cipa.

“Me keqardhje mësova lajmin për ndarjen nga jeta të Lefter Çipës. Polifonia shqiptare humbi një prej kolosëve të saj, njeriun që me penën e tij i bëri një shërbim të madh e të pazëvendësueshëm trashëgimisë së poezisë popullore. Me veprën dhe kontributin e tij, Lefteri shkroi emrin e tij në historinë e polifonisë duke qenë tashmë i paharrueshëm dhe një burim frymëzimi. Ngushëllime të përzemërta familjes dhe miqve!”





LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here