Categories: Uncategorized

Me dhane 100 mije euro per te tradhetuar shoket, zbardhet deshmia e te penduarit ne Elbasan

Mësohet se Erjon Alibej ka paguar 100 mijë euro për të eliminuar Emiljano Ramazanin dhe shokun e tij, Regis Runaj, ngjarje të ndodhura në 20 dhe 30 korrik në Elbasan. Euglen Halili i ka treguar hetuesve se nga bisedat që ka zhvilluar me bashkëpuntorin në vrasje, Xhuljano Hoxha, ky i fundit i ka treguar se do merrnin 100 mijë euro, për të ‘hequr qafe’ Ramazanin dhe Regis Runajn. Deri në këtë fazë të hetimit, prokuroria e Elbasanit nuk ka mundur të gjejë dhe sekuestrojë, një sasi të tillë eurosh por është e bindur se vrasja e dy të rinjve në Elbasan, është kryer nga vetë shokët e tyre, për qëllime përfitimi.

Euglen Halili, ka treguar se Erjon Alibej, ndryshe thiret dhe me emrin Agim Shurbi. Mësohet se që prej muajit, maj 2020 ai është marë i pandehur për akuzën e “Kanosjes me armë” dhe “Mbajtjes pa leje të armë e municioneve”, por gjatë kësaj kohe ka qënë i lirë. Lirimi i tij është kryer nga gjykata e Elbasanit në muajin Shkurt 2020, ndërkohë vetë Alibej ishte ndaluar në janar të vitit 2019. Ai ka qëndruar vetëm 1 vit në burg, pasi në 17 shkurt është liruar nga qelia duke u lënë në masën e “arrestit shtëpiak”.

usta është plagosur lehtë me dy plumba në vithe dhe një që e ka prekur në bark. Shkak i kësaj përplasjeje me armë ka qenë se Xhon Rusta, i cili ka parakaluar me makinën tip “Audi” Enea Alibej. Erion Alibej u vu në pranga më 18 shtator. Përveçse ka urdhëruar dhe organizuar vrasjen e Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt, Alibej dyshohet se ka marrë pjesë edhe në atentatin ndaj Bujar Çelës. Alibej është vëllai i Endrit Alibejt, i cili u ekzekutua në Bradashesh, më 29 dhjetor të vitit 2018. Ai ka edhe një të shkuar në fushën e narkotikëve, pasi në vitin 2013 është arrestuar në Itali. Erion Alibej njihet ndryshe edhe si Andrea Alibej apo Erion Dylgjeri.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

2 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

2 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

2 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

2 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

2 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

2 days ago