Detaje tro.nditëse/ Zbulohet e vërteta e vr.asjes së biznesmenit shqiptar

0
47

This post has already been read 41 times!

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Novi Pazar, teksa u vra biznesmeni shqiptar nga Kosova, Selatin Janjeva 52 vjeç.

Detaje rreth arsyes së vizitës së Janjevës ditën e djeshme në Novi Pazar janë zbuluar.  pronari i kompanisë turistike “Selo Tours”, të enjten e 1 tetorit, paradite u nis për në Novi Pazar. Aty “Selaku” do të merrte pjesë në një seancë gjyqësore.

Arsyeja ishte se gruaja e tij, me të cilën kishte dy fëmijë, po ia kërkonte ndarjen, por ajo nuk ka nënshtetësi shqiptare.  Selatini, dje kishte kryer seancën në gjykatë.

Por tek dera e shtëpisë së tij në Novi Pazar, Janjeva ishte takuar me burrin e motrës së gruas së tij (baxhanakun). Me të kishte filluar një debat verdal, e cila përfundoi edhe me të sht.ëna. Pl.umbat kishin filluar në mes të “Selakut” dhe baxhanakut të tij.

Janjeva nuk arriti t’u mbijetojë pl.agëve të marra nga të sht.ënat

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here