Dikur New York-u, zbuloni kush e zë vendin e parë si qyteti me numrin më të madh të miliarderëve në botë

0
15


Pekini tani është qyteti me numrin më të madh të miliarderëve se çdo qytet tjetër në botë, sipas listës së fundit vjetore të pasur të Forbes.

Kryeqyteti kinez shtoi 33 miliarderë vitin e kaluar dhe tani pret 100 të tjerë.

Pekini mund në distancë shumë të ngushtë New York City, i cili pret 99 dhe ka mbajtur renditjen e lartë për shtatë vitet e fundit.

Rritja e firmave të teknologjisë në Kinë dhe tregjeve të aksioneve e ndihmuan qytetin të fitonte vendin e parë.

482334184

.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here