Divjakë, 19 vjeçari pa patentë përplas me motor 3 vjeçarin, si eshte gjendja e ti…

Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbremjen e djeshme në fshatin Krekuq.

Një 19 vjeçar E. D., banues në Kryekuq, Divjakë, mbrëmjen e djeshme, në kete fshat duke drejtuar motoçikletën tip “Lifan” pa leje drejtimi, ka perplasur një fëmijë të mitur 3 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Ai eshte vene pas hekurave ndersa materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *