Djali e kërkonte që prej ditës së djeshme, cikloni “Ianos” i merr jetën fermerit shqiptar

0
169

This post has already been read 27 times!

Një nga dy të zhdukurit në rajonin e Kardistës në Greqi është gjetur i pajetë. Ai është një shqiptar 63-vjeçar, të cilin djali i tij e kërkont që prej ditës së djeshme pasi ishte zhdukur për shkak të motit të keq. 63-vjeçari u gjet i vdekur nga ekuipazhet e Brigadës së Zjarrit dhe djali i tij në zonën prapa spitalit të Karditsa.

Kështu, numri i të vdekurve nga cikloni “Ianos” arrin në dy, ndërsa hetimet vazhdojnë për një 40-vjeçare, e cila lumi e mori përpara teksa ajo ishte duke lëvizur me makinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here