Djali i aktorit meksikan që shqiptarët e duan shumë në gjendje të rëndë, rrëqeth me fjalët: Lutem të ma shpëtoj Zoti, jam shërbëtor i tij!

0
23

This post has already been read 22 times!

Djali i William Levy-t dhe Elizabeth Gutierrez, dy aktorëve më të dashur meksikan, po kalon ditë të vështira. 14-vjeçari, Christopher Levy ndodhet në një spital në Florida pas një aks ide nti që pë soi gjatë fundjavës në Weston.

Operan de emergencia al hijo de William Levy

Adoleshenti u dërgua me helikopter urgje nce në spital dhe iu në nshtrua një operacioni, pasi karroca e golfit me të cilin po udhëtonte Christopher u pë rmbys, duke i shkaktuar atij l ëndime të shumta .

Disa orë më parë Elizabeth dhe William reaguan në rrjetet e tyre sociale, për këtë moment të vështirë në jetën e familjes Levy.

“Faleminderit të gjithëve që pa na njohur luteni për djalin tonë Christopher, si familje. Zoti e shëroftë plotësisht dhe shpejt Christopher-in dhe djemtë e tjerë. Me Zotin gjithçka është e mundur dhe ai mbron shërbëtorët e tij që i thërrasin.

Christopher është një fëmijë i besimit. Ne e dimë që Zoti ishte atje me të dhe fëmijët e tjerë dhe nuk kemi asgjë përveç fjalëve të mirënjohjes ndaj Zotit që nuk na braktis kurrë! Shpresojmë ta shërojë Christopher-in që ai të vazhdojë të jetë një dritë ndriçuese në fushën e bejsbollit dhe në të gjitha fushat e jetës.

Djali i Elizabeth Gutierrez dhe William Levy-t në spital/ Çifti lutet për të

William Levy joins the cast of the Fox series 'Star' | MamasLatinas.com

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here