Categories: Uncategorized

Djali i veshur me simbole shqiptare në autobusin e Serbisë, ja cfare u tha

Një fotografi e një djali të ri që mbante të veshur një bluzë me simbole shqiptare, duke udhëtuar në një autobus në Serbi, është publikuar në rrjetet sociale dhe ka shkaktuar lumë komentesh.

Fotografia u publikua në faqen e Facebook “Drejtpërdrejt nga tramvajet dhe autobusët e Beogradit”, dhe në komentet e bëra, kishte nga ato negative, gjithashtu dhe mbështetje për djalin.

– Gjithçka është e mundur këtu në Serbi, ne jemi një vend evropian.

– Çfarë i bëre …?

– Ai ka të drejtë të veshë atë që dëshiron. Mbi të gjitha, stema nuk është aq e dukshme. Nuk duket sikur ai synon të provokojë.

– Po të mos i kisha lexuar komentet, nuk do ta kisha kuptuar që është stemë shqiptare. Në përgjithësi, më shumë shqetësohem për ata që nuk mbajnë maska ​​në autobus ose i mbajnë nën hundë e flasin në telefon.

Këto janë vetëm disa nga komentet që pasuan publikimin e fotos. Sipas Kurir, “shumë menduan se çfarë do të ndodhte në Tiranë nëse dikush do të ecte i veshur me një fanellë serbe”.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago