Categories: Uncategorized

Djali jetim nga Shkodra bën gjestin e madh! Gjen portofilin me 1 milione lekë brenda

Momentet kur njerëzit shfaqin anën më të mirë të tyre janë pak të rralla. Por gjeste që shfaqin natyrën njerëzore transmetojnë pozitivitet dhe nxisin shpresë për ngjarje edhe më të mira mes nesh.

I tillë është veprimi i një shqiptari nga Shkodra i cili është rritur në jetimore.

Edhe pse ka patur një jetë të vështirë ai ka vijuar të mos heqë dorë nga humanizmi dhe ndershmëria.

Ai ka shkruar në redaksinë dhe tregon se ka gjetur një portofol me thuajse 1 mln lekë ndërsa nuk ka vonuar të kontaktojë pronarin e saj duke e njoftuar.

Qytetari tregon se në portofol ndodhej edhe mjeti i identifikimit të personit.

Mesazhi:

Sapo gjeta i portofol ne shkoder dhe komonikova me zotnin dhe po ja dergoj sepse mund te jen dhe fukara. Kishte 960 000 mi lek te vjetra dhe karte njoftimit dhe patent. Jam jetim nga shkodra qe jam rritur ne jetimore

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago