Duan ti kufizojne pushtetin/ Ilir Meta ker.cenon rende: Kushdo që do tentojë të më…

0
95

This post has already been read 22 times!

Presidenti Ilir Meta ka folur sot me tone tejet të ashpra lidhur me ligjin për presidentin për të kufizuar disa nga kompetencat e tij, duke thënë se askush nuk e kërcënon atë dhe se nëse duan ta bëjnë do të shpërndajë parlamentin.

“Nuk ka ligj kushtetues të dalë nga një parlament antikushtetues që pengon të drejtën e presidentit për të mbrojtur kushtetutën. Unë jam presidenti i popullit të 2 marsit as i opozitës as i LSI-së. Këtë punë e zgjidhim më 25 prill, nëse duan i shpërndajë para 25 prillit dhe të mos dinë ku të futen.

Le ta provojnë, unë këtu jamë. Kush i pengoi të më shkarkonin mua? le ta provojnë nëse duan do shkarkohen nga unë apo jo. Presidneti respekton Kushtetutën dhe jo grushtin e shtetit”, tha Meta

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here