Dy mësues gjimnazi infektohen me koronavirus

0
22

This post has already been read 20 times!

ELBASAN

Dy mësues gjimnazi në qarkun e Elbasanit janë infektuar me koronavirus.

Një rast është shënuar në qytetin e Elbasanit dhe një tjetër në Cërrik. Pas simptomave, mësuesit kanë kryer tamponin dhe përgjigja rezultoi pozitive.

Mësuesit e prekur me Covid-19 janë karantinuar, ndërsa pritet që t’u bëhet tamponi edhe kontakteve të tyre.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here