Një 74-vjeçare nga Berati ka humbur jetën një ditë pasi mori vaskinën kineze Sinovac. Sipas ekspertëve, e moshuara që vuante nga hipertensioni, pësoi trombozë.

Ndërsa një 88-vjeçar nga Tirana humbi jetën dy ditë pas vaksinës kineze. Ai mësohet se pati probleme me mushkërinë dhe pamjaftueshmëri me frymëmarrjen.

Shefja për sëmundjet infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, thotë për A2 se vaksina “nuk është shkak i humbjeve të jetës dhe se jo çdo vdekje pas vaksinimit ka lidhje me të”.

.


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here