Categories: Uncategorized

Dy tërmete e drodhën tokën shqiptare, dalin të dhënat ja sa ballë ishin/ Raportohet se janë ndjerë kudo

Raportohet se toka shqiptare është lëkundur nga dy tërmete. Më shumë janë ndjerë në Peqin, por edhe në Gramsh. Deri më tani sipas informacioneve tëmeti ka qenë 4.5 ballë.

Ende nuk raportohet për dë me materiale apo të lën duar në njerëz. Edhe në  Lushnje dhe në zona të tjera janë ndjerë.

Ndërkohë që në pjesën më të madhe të vendit kanë nisur edhe reshjet e dendura të shiut. Kujtojmë këtu tërmeti më i madh ka qenë ai i nëntorit 2019, që mori 51 jetë.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago