Categories: Uncategorized

Dyshohet se i mori jetën Azem Hajdarit, ish-truprojës së Sali Berishës Izet Haxhia do dal sërish para drejtësisë

Ka nisur sërish procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, ish-truprojës së Sali Berishës, i ak uzuar për vr asjen e Azem Hajdarit.

Organi i ak uzës ka kërkuar 10 dëshmitarë, ndërsa mësohet se avokati i Haxhisë do t’i kërkojë ata në seancën e radhës.

Mësohet se ndër dëshmitarët që do kërkohen të dë shmojnë është edhe ish-kryeministri Sali Berisha, Jaho Mulosmani dhe Ylli Rakipi.

Ndërkohë avokati i Haxhisë Idajet Beqiri, ka kërkuar që të pyeten motrat Aishe dhe Zylfie Haklaj, Muharrem Haklaj dhe Zenel Neza.

Në 2006-n, Izet Haxhia u arr estua në Turqi, ndërsa në maj të këtij viti ai u ekstradua në Shqipëri për të vu ajtur dë nimin me 25 vite bu rg që ka marrë nga të gjitha shkallët e gjyqësorit shqiptar për bashkëpunim në vr asjen e deputetit Azem Hajdari.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago