E bën sëmundja e ligë të duket kështu, por e tallin dhe i thonë mos dil se na i shpife/ Gruaja: Më bëri Zoti kështu nuk do qaj për ju!

0
20

This post has already been read 18 times!

Asaj i thanë se ishte shumë e shëmtuar për të postuar foto të sajat në rrjetet sociale. Por ajo nuk e ka bërë këtë gjë.

Blogger Melissa Blake gives pointed response after receiving hateful comments online about her disability - ABC7 New York

Për çdo ditë ajo poston selfie të sajat në rrjetet sociale. Shkrimtarja Melissa Blake ka sindromën Freeman Sheldon.

Ajo ka ka një çrregullim të rrallë kockor dhe muskulor që e bën fytyrën e saj shumë ndryshe nga të tjerët.

Shumë njezër e kanë quajtur atë balenë ose grua shumë të shëmtuar, por kur e kanë pyetur se përse poston foto ajo ka thënë se është e bukur nga brenda dhe se do të jetë shembull edhe për gratë e tjera.

Ajo ka shkruar:

Mos lejoni asnjëri t’u bëj keq, ose t’u bëj të qani. Të gjitha gratë janë të bukura. Zoti mua me beri keshtu dhe nuk do qaj sepse me tallin.

Përktheu dhe përshtati: Revista Ora

Image

Speaking up | The MidWeek

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here