E dashura e la se ishte shumë i shëndoshë, e bën të pendohet! Ja si transformohet

0
26

This post has already been read 21 times!

Një ndarje e vështirë shtyu një të ri nga Britania e Madhe të ndërmerrte një hap të rëndësishëm për jetën e tij.

Pasi u nda nga ish e dashura, Phelim Stack nisi palestrën dhe në vetëm 18 muaj pësoi ndryshim drastik. Phelim u ndihmua nga një trajner i personalizuar dhe duke kombinuar ushtrimet fizike me një dietë të shëndetshme arriti që të humbiste plot 76 kilogramë.

Tashmë i riu ka formuar një trup vërtet mbresëlënës duke shërbyer si një inspirim për të gjithë moshatarët e tij.

“Vendosa të bëj ndryshimin e madh natën që ajo u largua. Thjesht doja që të më zhdukej pesha. Po të kisha vazhduar të haja në ato ritme, më besoni, tani do të kisha vdekur. Ndarja ishte ndoshta përvoja më e hidhur e jetës sime. Kalova një gjendje depresive dhe ushtrimet më ndihmonin që të dilja prej saj. Tanimë ndihem shumë mirë dhe komod me trupin tim”, tha Phelim.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here