E kishte paralajmëruar Rama, po ndodh në Velipojë, forca të shumta policie dhe zv ministri në terren –

Ashtu sic e kishte paralajmeruar edhe kryeministri Edi Rama, ka nisur sot nga Velipoja aksioni i madh per prishjen e ndertimeve pa leje.

Aksioni ka nisur jo ne brezin renor por ne pjesen e Vilunit, rreth 500 meter larg reres.

Godina qe do prishet e para edhte ngjitur me rrugen.

Aksioni po ndiqet nga zv/ministri i Brendshem Besfort Lamallari.
Ne total sot jane 15 objekte pa leje qe do prishen.

Deri tani nuk ka rezistence nga banoret.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *