E mbani mend Nihanin e bukur? Ajo tregon sa po vuan: Nuk më japin role më thonë je e shëndoshë shumë ti…

0
33

This post has already been read 25 times!

Aktorja e njohur turke Hazal Kaya e cila ka luajtur në serialet “Dashuri e ndaluar” dhe “Maral”, së fundmi ka qenë shumë e komentuar në media për shkak të një deklarate.

Hazal Kaya: Çocuğum LGBT olursa... - Magazin haberleri

Hazal u shkëput për disa kohë nga televizioni dhe aktorja tha se asaj nuk iu ofruan role kryesore për shkak se kishte shtuar peshë nga shtatzënia. Pas deklaratës së Hazalit, ka reaguar aktorja Demet Akbag. Kjo e fundit është shprehur se deklarata e aktores vlen për vajzat e reja të cilat kanë më shumë avantazh të marrin role kryesore.

Ndërsa aktorja Nilperi Sahinkaya e ka mbështetur deklaratën e Hazalit duke u shprehur se kjo është e vërtetë. Po ashtu edhe aktorja Aslihan Guner ka reaguar duke u shprehur se ajo ka qenë mbipeshë në një serial. Më pas vetë Hazal Kaya ka reaguar me një postim duke u shprehur se deklarata e saj është keqkuptuar dhe se nuk kishte qëllim të nënvlerësonte artistet mbipeshë.

Hazal Kaya kimdir, kaç yaşında? Hazal Kaya nereli? - Magazin haberleri

Hazal Kaya'nın yeni imajına hayranları bayıldı! Beğeniler yağmur gibi yağdı  Foto Galerisi

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here