E papritur/ Nuk merr mandat, kush është figura e njohur e PS-së që mbetet jashtë Kuvendit
Drejtuesi Politik i PS në Shkodër, Ilir Beqaj nuk do të futet dot në Kuvend.

Rezultati i numërimit të votave në këtë qark tregon për një fitore të PD me pesë mandate, kurse PS ka marrë vetëm 3 mandate, 2 PSD dhe 1 LSI.

Beqaj ishte i katërti në listë dhe në këtë mënyrë, nuk bëhet dot deputet sepse nuk ka siguruar votat e nevojshme.

Në studion e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” me gazetarin Thimi Samarxhiu, pedagogu Rezart Prifti e komentoi kështu këtë fakt:

“Soft exit, asnjë nuk mund të thyejë herësin. Nuk ndodh në Shqipëri, ishte një butafori që t’u thuash njerëzve që janë listat e hapura. Kush merr 10 mijë vota në Tiranë?”

.
Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *