E rëndë/ 54-vjeçari v.r.et me ar më të miturin, pI.agos dhe babanë e tij. Më pas…

0
5

Një ngjarje e r.ëndë ka ndodhur në fshatin Gradicë të Drenasit në Kosovë, ku një 54-vjeçar ka v.ra.rë me ar.më një 15-vjeçar dhe ka p.lag.osur të atin e tij.

Më pas ai është dorëzuar në polici, disa orë pas ngjarjes, ndërsa i është sekuestruar dhe një ar më që ka përdorur në ngjarjen e rë.ndë.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Po.licisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

“Sot rreth orës 08:30, është dorzuar në polici i dyshuari për v.ra.sjen që ndodhi mbrëmë në fshatin Gradicë. Xh. B. (mashkull) 54 vjeç,shtetas i Republikës së Kosovës, të cilit poashtu i është sekuestruar një ar.më zj.arri që dyshohet të jet përdorur në rast. Ndaj tij kanë filluar procedurat e nevojshme policore”, ka thënë Ahmeti.

Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:30 dhe bëhet fjalë për v.r.asje dhe pl.ag.osje me ar.më zj..arri.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here