E RËNDË/ Plagosen 6 persona nga të shtënat me armë, fatkeqësisht 6 vjeçarja nuk i mbijeton dot plagëve –

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Sipas mediave të huaja, një vajzë 6-vjeare ka mbetur e vdekur dhe 5 të tjerë janë pla.gosur gjatë të shtënave të armës në Uashington.

Incidenti ka ndodhur në pjesën juglindore të qytetit. Vajza, fillimisht ka pësuar disa plagë dhe është dërguar me urgjencë për në spital, ku për fat të keq, nuk ia doli t’i mbijetonte plagëve të marra.

Nga krahu tjetër, gjithashtu, tre burra dhe dy gra mbetën të pla.gosur, e gjendja e tyre, është jashtë rrezikut për jetën. Deri më tani, nuk ka asnjë të arrestuar nga autorët e mundshëm, ndërsa hetimet ende po vijojnë.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *