E trishtë/ Koronavirusi i merr jetën kampionit shqiptar

0
14

sh-kampioni shqiptar i mundjes, Dashamir Petrela ka humbur jetën nga Koronavirusi në moshën 62-vjeçare.

Ai ishte infektuar prej ditësh, ndërsa së fundmi ishte përkeqësuar. Petrela është ndarë nga jeta ditën e sotme.

Gjatë karrierës, ai ka përfaqësuar Partizanin dhe Shqipërinë dhe është shpallur kampion kombëtar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here