E trishtë/ Mbushet plot pa u hapur mirë pavijoni i spitalit Covid, ja ç’po ndodh

0
11
Në ditën e dytë të funksionimit pavioni Covid në Durrës është mbushur.

Burimet brenda spitalit i kanë konfirmuar se në ambientet e spitalit po marrin shërbim vetëm pacientët që kanë nevojë për oksigjen.

Ndër të tjera mësohet se fluksi i qytetarëve që kërkojnë ndihmë është i lartë dhe nëse do të vijojë me këto ritme infektimesh do të shikohet mundësia e zgjerimit edhe në ambiente të tjera, siç është ambienti i ri tek godina e Pediatrisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here