E trishtë/ Ndërron jetë gazetarja e famshme, familja tregon se pati mpiksje gjaku dhe… –

Prezantuesja e Radio Newcastle Lisa Shaw, humbi jeten pasi pësoi mpiksje gjaku pasi mori AstraZeneca, ka thënë familja e saj, shkruan The Guardian

44-vjeçarja, e cila ishte një prezantuese e njohur në veri-lindje të Anglisë dhe kishte punuar për Radio Newcastle të BBC që nga viti 2015, pati dhimbje koke të forta një javë pasi kishte bërë vaksinën dhe u sëmur rëndë disa ditë më vonë, thanë të afërm në një deklaratë.

Shaw vdiq në spitalin Royal Victoria në Newcastle të premten e kaluar, pasi u trajtua në kujdesin intensiv për mpiksjen e gjakut dhe gjakderdhje. Ajo ishte e rrethuar nga familja, thuhej në deklaratë.

Kolegët dhe dëgjuesit kanë bërë homazhe për Shaw që kur vdekja e saj u njoftua nga Alfie Joey në emisionin e së dielës në mëngjes në Radio Newcastle.

Në një deklaratë të lëshuar nga BBC, familja e Shaw tha: “Ne jemi të shkatërruar dhe ka një boshllëk në formën e Lisa në jetën tonë që nuk mund të mbushet kurrë. Ne do ta duam dhe do të na mungojë gjithmonë.”

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *