Edi Rama i bën propozimin e papritur Blendi Fevziut për t’iu bashkuar politikës, por me një kusht – Shkodra News


Gazetari Blendi Fevziu e ka pyetur kryeministrin Edi Rama se çfarë nënkupton kur thotë se është i gatshëm të bashkëpunojë me opozitën.

Rama tha se ai nuk ka kufij dhe se bashkëpunimin e ka vetëm për Partinë Demokratike. I pyetur se nëse do të bashkëqeverisje me Lulzim Bashën, Rama tha se nuk do t’i kthejë përgjigje pasi nuk është Fevziu kreu i PD.

Ai i tha se kur të jetë Fevziu në krye të PD, atëherë do të flasë.

Rama shkoi më tej kur  i tha se e ka seriozisht mendimin që Fevziu të kandidojë që të bëhet ai kryetari i PD. /Shkodra News


Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *