Edi Rama jep lajmin e hidhur për Ilir Metën

0
16


Kryeministri Edi Rama nuk kurseu ironinë në reagimin që pati pasi situata në aeroportin “Nënë Tereza” mori zgjidhje.

Përmes një postimi në “Twitter”, Rama tha se ky është një lajm i keq për presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha, të cilët i akuzon se kërkuan të pengojnë procesin e vaksinimit.

“Ilir kam një lajm të keq për ty: Vaksinat vijnë sot dhe fluturimet rifillojnë normalisht nesër! Plani yt me Saliun për bllokimin e vaksinimit e rikthimin e Rrumpallës në prag të zgjedhjeve dështoi! Dokrrat me reflektime e auditime, vazhdoji me Leshkon dhe Leskon në skutat e OFL!”

.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here