Categories: Uncategorized

Ekzekutohet me 3 plumba në mes të rrugës , vrasësi më i rrezikshëm

Është ekzekutuar sot në mëngjes një nga vrasësit më të rrezikshëm të Kalitheas në Greqi. Bëhet fjalë për Evangelos Pallis i cili njihet ndryshe edhe me nofkën “Apashi”. Ajo që dihet është se personi në fjalë është vrarë gjatë një atentati mafioz. I njohur ndryshe si personazhi i “nëntokës”, Pallis rezulton të jetë dënuar edhe më parë për 2 vrasje. Njëra nga vrasjet me porosi u krye në vitin 1995 dhe tjera në vitin 2002.

Mediat Greke raportojnë se Pallis ka luajtur një rol të rëndësishëm në kryengritjet që bëheshin në burgjet e Greqisë, gjatë viteve 2000. Bëhet e ditur se i ekzekuatuari në fjalë ka luajtur rolin e vrasësit me pagesë. Sipas policisë së vendit fqinj, “Apashi” është ekzekutuar mëngjesin e kësaj të hëne me tre plumba nga persona të maskuar dhe të paidentifikuar, ndërsa kanë qenë kalimtarët e rastit, të cilët kanë njoftuar policinë dhe ambulancën.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago