Ekzekutimi i bujshëm në Shkodër, i arrestuari në burg, por prokuroria nuk zbulon dot lidhjen me…

26-vjeçari i cili dyshohet se ka dijeni për vrasjen e Endri Mustafës, Edison Arrazi u la në burg.

Gjykata e Shkodrës caktoi masën e “arrestit me burg” për të riun, i cili u arrestua nga policia bashkë me një tjetër person, shtetasin Ergys Malja, 15 vjeç i cili dyshohet se në bashkëpunim me Ibrahim Licin kanë vrarë me armë zjarri Endri Mustafën.

Por, në procesverbalin e arrestimit të policisë, Arrazi rezulton i arrestuar vetëm për shkak të sasisë së drogës që është gjetur në banesën e tij dhe jo lidhur me vrasjen e 32-vjeçarit Mustafa.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *