Ekzekutimi i Delon Troqes, gjendet një makinë e djegur në Vlorë; dyshohet se u përket dy autorëve

Detaje të reja nga ekzekutimi Delon Troqe në Vlorë.

Sipas të dhënave paraprake bëhet me dije se një makinë është gjetur e djegur në Sherishtë të Vlorës, pas ekzekutimit të 35 vjeçarit. Dyshohet se makina e djegur u përket dy autorëve të atentatit ndaj të riut. Ndërkaq, Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes.

Kujtojmë se, Troqe u qëllua mbi 15 herë me breshëri kallashnikovi mbrëmjen e sotme para pallatit të Sportit në Vlorë.

Mësohet se, të shtënat janë dëgjuar nga kalimtarët e rastit të cilët të tmerruar janë larguar dhe më pas është lajmëruar policia.

.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *