EMRI/ Kush është “i forti” i Shkodrës që u vr a mbrëmjen e sotme. Si shpëtoi në vitin 2014

0
11

Të sh.tëna me ar.më janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në lagjen “Dobraç” të Shkodrës.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se është qël.luar me ar.më zja.rri një person, i cili ka ndërruar jetë. Ai është identifikuar si Bardhok Planaj, një nga personat më problematikë në qytetin e Shkodrës. Ende mbetet e paqartë si është kryer vr.asja, ndërsa në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia.

Kush është Bardhok Planaj?

Bardhok Planaj, njihet si një biznesmen me reputacion në qytetin verior dhe me lidhje të forta politike. Në shkurt të vitit 2020, ishte një nga të piketuarit e OFL që iu është dërguar formulari. Planaj, i cili ishte banues në Koplik, Shkodër, rezulton se ka qenë i dë.nuar në Belgjikë për tr.afik të qen.ieve njerëzore.

Ai u ar.restua në 2018 pasi kishte një pallat 10-katësh, që 44-vjeçari e kishte ndërtuar pa lejen e organeve kompetente në lagjen “Dobraç”.

Emri i Planajt u lakua për herë të parë në vitin 2014, gjatë operacionit policor “Laguna e Vilunit”, ku u sekuestruan gati një ton hash.ash. Shtatë persona u arr.estuan, por Planaj arriti t’i shmangej kapjes.

Sipas Partisë Demokratike në atë kohë, për t’iu shpëtuar pra.ngave, tra.fikanti u fsheh në automjetin e ish-deputetit Mark Frroku, por ky i fundit mohoi ak.uzat. Sipas burimeve policore, Gjykata e Kri.meve të Rënda kishte vendosur për Planajn masën e “ar.restit me b.urg” për tra.fik nar.kotikësh, edhe në maj të vitit 2017, por në rrethana të paqarta rezulton që kjo masë të jetë shuar 2 muaj më vonë.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here