Categories: Uncategorized

“Endri, o bir i mamit”, nëna me lotë në sy përqafon djalin pas 6 vitesh në kamp, Rama i premton se do sjellë edhe vajzën


Endri Dumani, 11-vjeçari shqiptar që gati gjysmën e jetës e ka kaluar në kampin në Al Hol të Sirisë është takuar sot me nënën e tij, pas 6 vitesh të ndarë.

Videon prekëse e ka transmetuar kryeministri Edi Rama në Facebook.

“Endri Dumani përqafon nënën e dajën pas kthimit”, shkruan Rama.

Nëna e Endrit me lotë në në sy, ka përqafuar për herë të parë pas 6 vitesh djalin e saj. Endri Dumani dhe Floresha Rasha me tre fëmijët e saj mbërritën sot në Shqipëri, pas operacionit të suksesshëm të Gjysmëhënës së Kuqe Siriane për evakuuimin e tyre nga kampi Al-Hol.

Motra e Endrit, Eva Dumani zgjodhi të qëndrojë në kamp, ndërsa Rama i premtoi familjarëve se do ta sjellë edhe vajzën e tyre.

The post “Endri, o bir i mamit”, nëna me lotë në sy përqafon djalin pas 6 vitesh në kamp, Rama i premton se do sjellë edhe vajzën appeared first on Roba Da Albanesi.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

4 days ago