Fëmija 18 muajsh bie në pus në Selanik, humb jetën në vend

Një fëmijë 18 muajsh ka humbur jetën në Selanik të Greqisë. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme, 2 qershor në Nea Malgara.

Mediet greke raportojnë se fëmija i shpëtoi vëmendjes së gjyshërve të tij duke rënë në pusin e shtëpisë.

Rrethanat nën të cilat ndodhi aksi denti janë nën hetim.

Ngjarja e rëndë ka shokuar familjen. Nëna shkoi ta merrte, ndërkohë që gjyshërit dhe fqinjët kishin dalë për ta kërkuar. Nëna pa humbur kohë lajmëroi policinë dhe zjarrfikësen.

Siç raporton një banor i qytetit për protothema.gr, për fat të keq u konfirmua frika e tyre më e madhe: “Fëmija u gjet në pusin që ishte shtëpisë së gjyshes së foshnjës.

Nëna ka një fëmijë tjetër nga martesa e saj e parë prej 17 vjetësh.

Ajo po punonte dhe fëmijën e mbanin prindërit. Fatkeqësisht familja u shkatërrua, nuk e di se si do të jenë në gjendje t’ia dalin pas kësaj.

Kemi dëgjuar për ngjarje të tilla dhe ato kanë ndodhur në vendin tonë. Tragjike për gjyshen që u kujdes për të dhe kush e di se si e humbi nga sytë e saj, për prindërit.

Ata e kërkuan atë për disa orë me fqinjët në rrugë dhe në parcelat përreth, por fatkeqësisht u konfirmua frika më e madhe.”

Policia dhe Brigada e Zjarrfikësve e kërkuan atë, por fatkeqësisht fëmija u nxor i vdekur nga pusi në të cilin kishte rënë, shkruan protothema.

Share:

Author: rda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *