Një 59-vje♪5ar në Fier, pronar i një lokali është arrestuar pasi akuzohet se shfr.ytëzonte gratë për pro.stit.ucion. Policia njofton se në pranga ka rënë shtetasi M. Xh., 59 vjeç, banues në Fier, i dën.uar më parë për veprën penale “Rrëm.bim personi”. Sipas bluve, arrestimi i tij ka ardhur pas informacionit të marrë se 59-vjeçari shfrytëoznte disa shtetase për prostitucion, në ambientet e lokalit që administronte.

Gjithashtu, janë proceduar në gjendje të lirë edhe dy gra, të cilat janë kapur në flagrancë në lokalin që 59-vjeçari kishte marrë me qira.

Njoftimi i policisë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Premtimi”, për goditjen e veprimtarisë krimi.nale në fushën e shfrytëzimit të prost.itucionit dhe përshtatjes së ambienteve për pros.titucion.

Vihet në pra.nga, për shfrytëzim të prosti.tucionit dhe për mbajtje të lokaleve për pros.titucion, administratori i një lokali në Fier, person me precedent të mëparshëm penal.

Procedohen penalisht dhe 2 shtetase, për veprën penale “Pros.titu.cioni”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, pasi kishin siguruar të dhëna në rrugë operative se disa shtetase shfrytëzoheshin për prostitucion nga administratori i një lokali, kanë organizuar punën për të dokumentuar veprimtarinë krimin.ale të këtij shtetasi.

Në bazë të provave të grumbulluara, pas një hetimi disamujor, u finalizua operacioni policor i koduar “Premtimi”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë, për veprat penale “Shfrytëzimi i prostitucionit” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”, shtetasi M. Xh., 59 vjeç, banues në Fier, i dënuar më parë për veprën penale “Rrëmbim personi”.

Gjithashtu u proceduan penalisht për veprën penale “Prostitucioni”, një shtetase 33 vjeçe dhe një shtetase 55 vjeçe, të cilat janë kapur në flagrancë në lokalin e marrë me qira nga shtetasi M. Xh., në Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Prostitucioni”, “Shfrytëzimi i prostitucionit” dhe “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”.<

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here