“Dje Korca sot Fieri”, rrethohet i tere qyteti me forca te shumta policore. Cpo ndodh?

0
575

This post has already been read 30 times!

Efektivë të shumë, forca të policisë kri.minale, FNSH dhe ekipet e “Shqiponjave” kanë blinduar Fierin mbrëmjen e sotme ndërsa mësohet se blutë e shtetit kanë ngritur pika kontrolli dhe po verifikojnë çdo automjet që kalon në këtë akset kryesore rrugore të këtij qyteti.

Qëllimi i këtij aksioni është arrestimi i personave në kërkim [, kapjen e arm.ëmbajtësve pa leje dhe të atyre që lëvizin me lëndë nark.otike.

Sot është dita e dytë në aksion. Pas ngjarjeve të fundit krim.inale që kanë ndodhur në vendin tonë, Policia e Shtetit ka nisur një plan masash për të parandaluar ngjarjet dhe për të mbajtur situatën nën kontroll. Në një njoftim zyrtar, Policia e Shteti bëri me dije se janë ngritur rreth 73 pika kontrolli në të gjithë vendin.

Sot u arr estua 43-vjeçari Gentian Mino, pasi më 2 gusht të 2019 në Elbasan ka plago.sur me arm.ë dy persona dhe me sende të forta një të tretë. Një ditë më parë u kap i rr.ezikshmi Erion Alibej që akuzohet për vras.jen e tre personave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here