Categories: Uncategorized

Fituesi i “Big Brother” i katandisur si mos më keq: Punoj 12 orë në ditë dhe mezi po mbijetoj


Anaid Kaloti, fitues i “Big Brother Albania”, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në “Ftesë në 5”.

Në studio po flitej mbi të ardhurat ekonomike dhe fenomenit, që të rinjtë jetojnë me lekët e prindërve. Kjo temë nxiti debatin mes Anaidit dhe profesorit Edomond Dragoti.

Anaidi tha se nuk është e lehtë për të jetuar në vendin tonë, ai punon 12 orë në ditë dhe e ka shumë të vështirë të mbijetojë. Më tej ai iu drejtua profesor Dragotit, duke i thënë se jo çdo fëmijë kanë fatin e fëmijëve të tij, pasi shumica e kanë shumë të vështirë sipas Anadit “për të nxjerrë bukën e gojës”.

Anaid Kaloti: Jo të gjithë kanë fatin e fëmijëve tuaj profesor. Këto janë ata që po vuajnë, që nxirrni ju rrugëve, po na përmend Big Brother profesori, profesor Dragoti që na e ndriti. Nuk janë të gjithë fëmijët si të profesorit, unë flas për ata prindër që punojnë gjatë gjithë kohën dhe nuk kanë kohë të qëndrojnë me fëmijët. Më edukoi nevoja për të pasur gjërat e mia që nuk i kisha. Jam 35 vjeç, punoj 12 orë në ditë dhe mezi mbijetoj. Ka ik dhe Arjan Konomi profesor, të kapësh ndonjë vend pune.

Edomond Dragoti: Është e rëndësishme që fëmija të ketë një shpresë në jetë. Të jetë i motivuar.

Anaid Kaloti: Si të motivohet, kur 300 mijë lekë është rroga, e 300 mijë është qiraja.

The post Fituesi i “Big Brother” i katandisur si mos më keq: Punoj 12 orë në ditë dhe mezi po mbijetoj appeared first on Roba Da Albanesi.

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago