Categories: Uncategorized

Fotot/ E kishin menduar aq ndryshe këtë ditë, ja si u martua çifti shqiptar me maska të zeza në fytyrë dhe pa njeri

Egzona dhe Selimi kishin vendosur ta kurorëzojnë dashurinë e tyre shumëvjeçare. Të dy dukeshin të kompletuar, Egzona nën fustanin e saj të bardhë, Selimi i veshur me rrobat e tij më të bukura, dhe kështu përçonin një ngrohtësi teksa ishin nën krahët e njëri tjetrit.

Mirëpo, ata nuk e kishin menduar që procedura e celebrimit të martesës së tyre do të ishte e tillë.

“Koncepti i këtij albumi ka për qëllim të paraqes gjendjen aktuale se si ka ndikuar gjendja krijuar nga virusi Covid 19 në planet e martesave të këtij viti”, thekson Aliu Ahmeti. Tutje ajo rrëfen se të gjitha aktivitetet përgatitore kanë shkuar mjaft mirë falë bashkëpunimit dhe profesionalizmit të ekipës.

“Realizimi i këtij koncepti nuk ka marrë shumë kohë. Një ditë të tërë kemi punuar me fotografin Blend Roka, çiftin Egzonën dhe Selimin dhe gjithçka është realizuar në hapësirat e brendshme dhe të jashtme të restorantit të mirënjohur “Golden Imperial”, shpjegon Blerta.

/RDA News

rdadmin

Recent Posts

Surprizë/ Almeda Abazi dhe Tolgahan do të bëhen prindër për herë të dytë

Almeda Abazi është komentuar gjithmonë për thjeshtësinë e saj, jo vetëm në mediat shqiptare, por…

3 days ago

“Ndërsa shtrëngoja fëmijën tim të parë, humba të dytin”/ Meghan Markle zbulon çfarë i ndodhi në korrik

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka zbuluar se ka humbur një foshnjë në muajin korrik.…

3 days ago

Humbi dy vëllezërit nga Covid-19, pedagogu: Nuk prisnim që kolla t’i merrte jetën, u bllokua informacioni!

Afrim Osmani është pedagogu shqiptar, i cili humbi brenda pak orësh dy vëllezërit e tij.…

3 days ago

“Oj lavire, kam me…”/ Djali i deputetit shqiptar që kërcënonte të dashurën e të atit, merr postin e rëndësishëm

Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala, i cili është emëruar Konsull i Përgjithshëm në…

3 days ago

I prekur nga Covid-19, trajneri i Kukësit dërgohet me urgjencë në Turqi

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega është dërguar me urgjencë në Turqi për kurim të specializuar…

3 days ago

Nuk ndalet koronavirusi, humb jetën një tjetër mjek

DIBER Një tjetër mjek nuk ka mundur ta fitojë betejën me COVID-19. Ka ndërruar jetë…

3 days ago