Frike dhe ankth ne Gjirokaster/Përfshihet nga flakët biznesi fason, nis evakuimi i menjëhershëm i punonjësve

0
98

This post has already been read 19 times!

Një zjarr ka rënë mëngjesin e sotëm në një punishte çantash, kati i parë, lagjja “Zinxhira”, në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se ka marrë flakë një makineri në një prej bizneseve fasone të qytetit.

Punishtja e kartonëve ndodhet shumë afër një karburanti, në ish – fabrikën e miellit. Në vendngjarje forcat zjarrfikëse të Gjirokastrës të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve.

Mësohet se në momentin ikur ka rënë zjarri ka pasur punëtorë brenda, të cilët i kanë evakuuar zjarrfikësit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here