Frrok Çupi tregon çfarë ka bërë presidenti Meta dhe kërkon mos të votojë më: Ai është i përfshirë në…

0
39

This post has already been read 17 times!

Kur jemi pak muaj larg zgjedhjeve të ardhshme në rang vendi, partitë politike duket se kanë nisur të vendosen në lëvizje.

Nga njëra anë është Partia Socialiste me në krye Edi Ramën, e cila kërkon të sigurojë një mandat të tretë qeverisës dhe nga krahu tjetër gjendet Partia Demokratike dhe aleatët që kërkojnë të vijnë në pushtet. Mirëpo, duket se deri më tani situata politike është në një n gërç, pasi partitë politike duken larg një marrëveshje që do të siguronte zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe Këshilli Politik, nuk po prodhon asnjë rezultat. Ndërkaq, për të folur rreth këtyre çështjeve në studion e emisionit “Top Talk”, ishte i ftuar analisti Frrok Çupi.

Analisti sugjeroi se çfarë hapash duhet të ndërmerren për t’iu afruar një demokracie të konsoliduar dhe të shëndoshë. Ndërsa gjatë bisedës u shpreh se Presidentit Meta, i duhet t’i hiqet e drejta e votës, pasi sipas analistit ai është një person që ka kryer një sërë akt esh kor ruptive.

/RDA News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here